| Marius999999999 a întrebat:

Buna ziua, mi-am facut un cont pe Facebook acum o luna de zile, am adaugat prieteni comuni sa pot sa dau cerere unei persoane..am vorbit cu pers respectiva dupa care m-a blocat, acum mi-am facut alt cont avem 20 de prieteni in comun doar ca nu mai pot sa-i dau cerere, imi scrie "vezi optiuni", precizez ca am.folosit acelasi dispozitiv dar contul a fost creeat cu alta adresa de mail, am incercat sa ma loghez de pe alt telefon dar acelasi lucru..nu inteleg aspectul, multumesc celor care pot sa mi de a o rezolvare

5 răspunsuri:
| MCosmy a răspuns:

Buna,

Pot fi mai multe cauze:
- accea persoana sa fi atins limita maxima de prieteni (nu mai poate primi cereri)
- persoana in cauza sa fi dezactivat din setarile Facebook sa mai primeasca cereri ce prietenie noi
- contul acelei persoane sa fie doar o "pagina" nu un profil.

| Marius999999999 explică (pentru MCosmy):

Acea persoana are vreo mie si cv de prieteni, am cautat de pe profilurile la alti prieteni de ai mei si aveau in comun 2 sau 3 prieteni si la ei apare ca i poate da cerere si pagina nu e..deci nu vad alt motiv...am.cautat si rascautat pe netul asta si nu gasesc

| Batmanel a răspuns:

Inafara de faptul ca esti un stalker nebun, ar trebui sa lasi persoana in pace daca nu vrea sa discute cu tine si te tot blocheaza.

| Batmanel a răspuns (pentru Marius999999999):

A blocat orice cerere de prietenie noua ce nu pricepi? Din cauza ta isi sacrifica viata sociala sa nu mai dea de tine.

| MCosmy a răspuns (pentru Marius999999999):

Probabil cum zice si colegu...a blocat orice cerere de prietenie noua..si chiar vrea sa scape de tine.

Dar daca o anume persoana ti-a dat block de obicei inseamna ca nu mai vrea sa vezi nimic ce posteaza / face / etc. Mai pe scurt sa scape de tine happy