| kiddoeraxus a întrebat:

mi-am instalat windows 8.1 pro si mi-am facut 3 partitii, dar, dupa instalare imi arata doar partitia cu windows-ul, ce trebuie sa fac sa mi le arate si pe celelalte? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Sa le formatezi (NTFS). Le-ai creat cand ai instalat sistemul, dar nu le-ai formatat.

| kiddoeraxus explică (pentru horia2012):

Le-am creat cand am instalat sistemul, nu-i prima data cand instalez un sistem, in fine... am rezolvat problema prin a le da o litera. Multumesc.

| horia2012 a răspuns (pentru kiddoeraxus):

Cu placere. Literele de regula sunt atribuite automat. Dar asa este, in unele cazuri trebuie sa schimbi litera ca le poata vedea.

| Tiberiu_Lucian_1992 a răspuns (pentru kiddoeraxus):

Cum le-ai dat o literea am aceeasi problema te rog ajuta-ma

| kiddoeraxus explică (pentru Tiberiu_Lucian_1992):

COntrol Panel->System and Security->Administrative Tools->Computer Management
In Computer Management in panoul din stanga trebuie sa gasesti Disk Management. In Disk Managemenet dai click dreapta pe partitia caruia vrei sa-i schimbi litera si alegi Change Drive Letter and Paths. Mai in detaliat gasesti aici: http://windows.microsoft.com/......ive-letter E aceiasi chestie si la Windows 8. Daca nu gasesiti Control Panel in Start, faceti asa: Start-> sagetua aia care da in jos si va arata toate programele-> dupa ce ati ajuns in pagina cu toate programele, sus in dreapta este o bara de cautare si cautati Control Panel (daca aveti Windows-ul in romana cautati Panou de control). Cred ca raspunsul meu a venit cam tarziu, dar cred ca va ajuta pe altcineva.