| DaltonCastle a întrebat:

Bună ziua.

Mi s-a creat la muncă vpn ca să lucrez de acasă (wfh) având activitate de birou.
Maine o sa lucrez pentru prima oara de acasă.
Am vrut în seara asta sa testez sa vad dacă ma pot conecta și nu reușesc sa am acces la internet.
Exista șansă să nu pot lucra mâine deoarece nu ma aflu la adresa din CI? Sau nu are legătură?
Oare de ce nu am reușit sa ma conectez la vpn și sa am acces la net?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Suna dimineata la prima ora la firma, preferabil la departamentul IT.
E de datoria lor sa iti faca setarile si sa iti instaleze corect VPN-ul.
Noua ni s-a dat un PDF cu toti pasii, imagini, etc, asa ca marea majoritate ne-am descurcat fara ajutor, era totul pe tava acolo.
Colegii mai nepriceputi au apelat cu toate astea la IT.
Daca nu obisnuiesc sa dea pe la birou la ore foarte matinale, e de datoria ta sa iti anunti seful/sefa (ca inca nu iti functioneaza VPN ul).
Sau poate ai posibilitatea sa lucrezi de la birou, la noi e posibil, avem toti locuri acolo, de acasa lucram optional cand nu avem chef sa mergem acolo.

2 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Pai daca nu ai acces la internet cum sa se conecteze VPN-ul?

| FreshSalad a răspuns:

Mai bine le spui maine celor de la munca despre aceasta problema, ca sa fentezi si tu o zi de munca. Ei o sa te ajute cu placere dupa