| autodidact a întrebat:

Bună ziua!
Pentru achiziționarea unei multifuncționale CISS, ce brand recomandați: Canon, HP, Brothers sau Epson?

Răspuns Câştigător
| MistarGoGu a răspuns:

10000 % Epson! Au experienta mai multa pe partea de print!
HP, Canon sunt companii " ghiveci " fac cam totul și nu prea BINE!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cartusele te vor costa enorm, asa ca nu merită sa dai banii pe imprimantă oricare ar fi ea.

| NLS a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

CISS e un sistem fara cartuse, cu tancuri de cerneala.

Se gasesc sticlute de cumparat si iti reumpli tancul singur.
O sticluta de 70ml costa cam 15 euro, si e suficienta pentru 7-9000 pagini sau mai mult.

| MistarGoGu a răspuns (pentru NLS):

Pai au scos și HP sau Canon sistem din asta cu " rezervor "! Pe parte de fiabilitate NU știu cum stau! Epson da cerneala destulă în cutie când cumperi o imprimanta!

| NLS a răspuns (pentru MistarGoGu):

La HP nu fiabilitatea e problema, ci NESIMTIREA.
Sunt o durere de cap, nu ii intereseaza decat sa te uste de bani, pe sistem "abonament".

| NLS a răspuns:

Brother (ieftin) si Epson (ceva mai scump).

HP sunt de evitat cu orice pret, atat la CISS, cat mai ales la clasice.

Cu Canon nu am experiente, dar din auzite, CISS-urile lor sunt ok.

| gabicoo a răspuns:

Eu am Epson și îmi pare OK.

| mODIN a răspuns:

Sa eviti HP si Canon cu orice pret!