| Iulyka90 a întrebat:

Bună ziua. Revin cu următoarea problemă și anume: mi-am transferat datele (poze și filmulețe) pe un stick de memorie și le-am șters de le telefon însă spațiul de stocare al telefonului este la fel de plin, nicio schimbare. De ce anume se întâmplă asta? Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Sterge-le si din cosul de gunoi. Setari-intretinere dispozitiv- spatiu de stocare - cos de gunoi

| Iulyka90 explică (pentru Holiday):

Mulțumesc. A funcționat.

| Holiday a răspuns (pentru Iulyka90):

Vezi ca s-ar putea sa mai ai si asa zisele "backupuri invizibile ale imaginilor si videoclipurilor" de sters. Adica originalele invizibile ale pozelor si filmelor pe care le-ai modificat. Tot in intretinere dispozitiv-spatiu stocare ar trebui sa gasesti optiunea de stergere.

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Salutare.Pentru că încă mai sunt date pe telefon. Datele nu sunt numai poze,filme, etc. ci și aplicații, urme de aplicații, coșul de gunoi plin, folder-ul de watsapp, etc., de asta chiar dacă ai șters acele date telefonul îți afișează același spațiu de date.

| Iulyka90 explică (pentru DeyCj):

Știu ca nu sunt numai poze și video, dar astea deși le-am șters nu au scăzut din spațiul de stocare. Ele încă îmi ocupă spatiu. Mulțumesc.

| Iulyka90 explică (pentru DeyCj):

Am reușit. Mulțumesc mult pentru ajutor. Tuturor.

| MistarGoGu a răspuns:

Trebuie șterse și fișierele. Cookies *( cele. Care ajuta la navigare ) în timp se acumulează. Și ocupa spațiu aiurea
Setări 》 Aplicații apoi la fiecare aplicație Spațiu Stocare 》 glorie Cache *( memorie temporara )! La TikTok, Google și YouTube se acumulează cele mai multe

| Iulyka90 explică (pentru MistarGoGu):

Gata, am făcut și asta. Mulțumesc din nou.