| andreea91ral a întrebat:

Bună ziua!
Știe cineva dacă DNSC se poate ocupa și de conturi de Facebook sparte, cazuri de infracționalitate online?
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

DNSC nu se ocupa de conturi de Facebook sparte si nici de infractiuni informatice sau economice comise prin internet, are alte atributii si sarcini.
In schimb poate ajuta organele de cercetare penala la cercetarea acestor infractiuni.

| andreea91ral explică (pentru Ioandelasal):

Bănuiesc că plângerea penală ar trebui să fie primul pas, nu?
Vă multumesc din suflet pentru lamuriri!

| Ioandelasal a răspuns (pentru andreea91ral):

Da, daca esti victima unei infractiuni, poti face plangere penala.