| Klau97 a întrebat:

Buna ziua TPU. Am instalat windows 7, inainte am avut windows xp. CD-urile care le-am primit pentru instlarea unor programe nu sunt compatibile cu windows 7 doar pentru xp si vista. Ce programe is necesare pentru jocuri. Am placa video este Geforce modelul 9600 GT. Eu ma refer la programele gen Direct X, Microsft net framework etc.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Descarca driverul placii video de aici, functie de W7 (32 (x86)biti sau 64 biti)
http://www.geforce.com/drivers
Daca ai net, il poti lasa asa. Cel mai bine ar fi daca ai descarca de pe site-ul producatorului placii de baza si driverul (chipset) pentru W7.
Pentru Direct X W7 are asa ceva,
NET framework instalezi numai daca iti cere jocul respectiv. Nu te apuci sa instalezi NET Framework aiurea.