| OdeSsSsa a întrebat:

Buna ziua TPU.Am o problema cu laptop-ul,de fiecare data cand intra in stand by numai pot sa il scot(apas pe tastatura, misc mouse-ul) dar degeaba.Am incercat sa bag niste setari dar tot nimic. Daca ma puteti ajuta sa imi spune-ti ce trebuie sa setez la >>proprietaziScreen >>SaverPower sau unde trebuie pentru a il face sa iasa din stand-by.

3 răspunsuri:
| BogdySS a răspuns:

Ai incercat sa apesi butonul de pornire, atunci cand laptopul e in stand-by?
La unele laptopuri doar asa se poate reporni sistemul dupa ce a fost pus in stand-by.

| Tagaso a răspuns:

Nu e stand by, e hibernare, n-i ce face câteva minute după care miști mouse. Poți elimina hibernarea din setări wndows, la xp:Pentru dezactivarea acestei functii si, implicit, eliberarea de spatiu, trebuie parcursa calea: Tabul Screen Saver > Power > Tabul Hibernate > se dezactiveaza "Enable Hibernation" > OK > OK.Pentru windows7:http://www.itcsolutions.eu/......sta-si-xp/

| OdeSsSsa explică:

Hibernarea este dezactivata.Nu a fost niciodata activata.