| adrianpopovici99 a întrebat:

Ca de bun este urmatorul pc:placa video Intel hd graphics family, procesor Intel celeron dual-core 2.4 Ghz, 4 GB RAM, Hard Disk de 500 GB?

5 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai RAM arte destul, HDD-ul nu prea ai dat detalii despre el insa este de cantitate mare, placa video nu e cine stie ce si procesorul bunicel insa de-acum este vechi

| Nickname1890 a răspuns:

Bun pentru ce? La ce vrei sa-l folosesti?

Pentru navigare pe internet, Microsoft office si alte programe banale este ok. Pentru grafica, jocuri, filme HD este foarte slab.

| adrianpopovici99 explică (pentru Nickname1890):

Cam la jocuri, dar nu sunt multe care sa nu-mi mearga

| Nickname1890 a răspuns (pentru adrianpopovici99):

Placa aia video integrata nu faci mare lucru cu jocurile si nici procesorul. Depinde ce jocuri te joci, la ce rezolutie, ce pretentii ai (daca te joci cu totul pe low sau vrei ultra high) etc...

Sa inteleg ca deja l-ai cumparat? Credeam ca urmeaza sa-l cumperi si ca vrei o opinie... daca il ai deja nu prea vad rostul intrebarii.

| pozeanimate a răspuns:

Este de nota 7.5