| anonim_4396 a întrebat:

Calculatorul meu contine urmatoarele: CPU AMD Athlon 64 X2 BE-2350 Brisbane 65NM Tehnology 2. 09GH / RAM 2GB DUAL-CHANNEL DDR2 (6-6-6-18) 1.75RAM / Motherboard ACER F690GVM (SOCKET AM2) VERSION RO2-B2 / HARD DRIVES 233GB Western Digital WDC WD2500AAJS-22B4A0 (SATA) / Screen MAX Resolution 2048 - 1536. Am o placa video ATI de 2 lei, care contine doar 256MB memorie si vreau sa-mi iau o placa video mai buna, cu memorie de 1GB. Ce versiune de placa video ATI cu 1GB memorie ar fi buna?

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Procesorul este slabut, astfel ca daca pui o placa video potenta va aparea bottleneck (limitarea acesteia de catre CPU). id mess sprintaroiuflorin sa discutam mai pe larg acolo. Ca idee, iti recomand asa ceva. http://www.pcgarage.ro/placi-video/gigabyte/radeon-hd6670-1gb-ddr3-128-bit/
1GB si busul de 128 biti. Mai scump nu are rost sa iei, datorita celor enuntate mai sus de mine.