| wildlyon a întrebat:

Cam cat costa o placa video?

Răspuns Câştigător
| alexxaz a răspuns:

Preturile difera, depinde ce jocuri vrei sa joci si cat timp vrei sa o utilizezi, pentru ca poti cump anul asta o placa, sa joci ceva mai usor si la anul sa nu mai suporte alte jocuri noi. Eu zic sa-ti iei o placa incepand de la minim 250 lei, ca daca nu la anul trebuie sa o schimbi iar ca e prea slaba. Important e sa fie PCI Expres, sa aiba minim 512MB, sa aiba port HDMI pentru a putea sa o conectezi la un tv. Eu am un GeForce 8600 de la Nvidia de 2 ani si merge bine si anul asta cu fifa 2010 si NFS Shift, dar la anul cred ca trebuie sa o schimb. Am dat acu 2 ani 4 mil pe ea dar ma tine cel putin3 ani.

4 răspunsuri:
| danyel_1802 a răspuns:

O placa video Nvidia de 512MB este in jur de 250-300 RON

| powergirl a răspuns:

Cam 200 300 lei si mai putin se poaet dar depinde de performantele ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 100 de lei până la câteva mii. Depinde de ce buget ai și restul sistemului. Dacă ai sistem cu configurație slabă nu are rost să-ți iei placă video performantă, e ca și cum ai pune motor de Ferrari pe o Dacie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

250 o placa buna.