| Iasmiine a întrebat:

Cand aprind calculatorul, ultima data apara Welcome si trebuie sa astept mult acolostraight face Pana acum nu trebuia atat. Din ce cauza? Si cum pot sa fac sa nu mai astept atat straight face?

5 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Ai instalat o porcarie de soft care are si un mic virusel de boot sau ceva! Aduti aminte ce ai instalat si fa o scanare la comp online cu kaspersky, daca totusi nu se rezolva cu dezinstalarea.Recomandarea pentru toata lumea; cand ma doare ceva spun si ce anume! SPUNETI FRATILOR SI CE FEL DE SISTEM DE OPERARE AVETI!

| Dannyjj a răspuns:

E de la windows si programele care pornesc odata cu calculatorul si incetinesc pornirea acestuia, dai start, dupa aceea Run, scrie in Run msconfig si dai la startup exact ca in imagine http://www.fabiobhz.com.br/fabiobhz/help/msconfig-startup.gif si acolo debifezi tot in afara de antivirus, driverul de sunet si driverul pentru placa video. Si dupa aceea dai un restart si vei vedea ca asta era problema.
Daca tot la fel iti face da-mi un mesaj privat ca sa iti dau id-ul meu si rezolvam pe mess.

| Dannyjj a răspuns:

@ronin aici chiar nu mai e de specificat ce fel de sistem de operare foloseste, pentru ca e de gandit ca atunci cand porneste windowsul si arata welcome atunci se incarca fisierele din user si setarile acestuia precum si programele si serviciile din startup.

| MissC_6297 a răspuns:

Cred ca trebuie sa iti reinstalezi Windows-ul sau s-ar putea sa fie de la hdd, sa aiba erori.

| Alisa_1731 a răspuns:

Probabil ai un virus...sau mai multi