| bogdanworld a întrebat:

Cand cumparati online platiti cu cardul? Daca nu, de ce? Ati cumpara haine de la un magazin online cu plata prin card?

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Nu e mai ok sa probezi inainte? Inteleg sa cumperi unde pretul este foarte mic (gen eastbay), dar avand in vedere ca preturile pe site-urile romanesti sunt aproape la fel cu cele din magazine, nu merita.

| Narcis2007 a răspuns:

Eu nu as cumpara haine online...

| adryang78 a răspuns:

Eu evit să fac cumpărături cu cardul. Mă refer la cardul de salariu.
În schimb, am un card de la Raiffeisen pe care l-am făcut la oferta lor, zero comisioane peste tot, deci nu mă costă nimic. De pe cardul de salariu transfer pe el suma necesară și îl folosesc când cumpăr online.
Și, da, am cumpărat destule de pe net, haine, încălțăminte, accesorii, piese auto etc. Dar numai cu cardul de care ți-am spus.