| anonim_4396 a întrebat:

Cand deschis pc-ul merge bine, iart dupa 3 minute se blocheaza si trebuie sa ii dau restart de N ori. Cand incerc sa instalez un antivirus nu mi se descarca, se blocheaza. Iar cand dau restart nu se salveaza nimic din ce am facut pe pc.

9 răspunsuri:
| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Eu zic sa iti cumperi un hard disk nou, dar daca tu crezi ca pe asta pe care il ai acum nu l-ai scapat/bruscat tare incearca programul HDD Regenerator, ai sanse de 50% sa iti rezolve problema.

| cypryan11 a răspuns:

Instaleaza windowsul din nou

| Mădă0611 a răspuns:

Poate ai prea multe programe/servicii care ruleaza in background si acelea ti-l "blocheaza", de fapt incetinesc pentru o perioada, sau poate ai vreun program care nu e compatibil cu sistemul de operare si iti blocheaza Windows Explorer-ul.
Daca crezi ca ai virusi, ia-l pe primul http://www.kaspersky.com/virusscanner

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Mădă0611):

Da, imi incetineste calculatorul. Ieri s-a intamplat asta, cand am dezinstalat antivirusul Avira de atunci il restartez din 3 in 3 minute. Cand il pornesc nu are nimic si cand folosesc ceva din pc incepe sa se blocheze. Nu pot descarca nimic!

| Mădă0611 a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Lasa-l cateva minute ca sa isi revina. Sunt update-uri, si eu patesc asa. Poti sa te uiti in Task Manager (ALT + CTRL + DEL) --> Processes, ce consuma mult.

Si cand se blocheaza se face bara de jos (task bar) alba? Windows Explorer has stopped working?

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Mădă0611):

Bara de jos nu, se face paginile de internet albe si apare clepsidra aia, chiar daca o las sa se incarce, nu merge deloc.

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Mădă0611):

Vad ca acum cand apas ALT+CRTL+DEL nu se mai blocheaza...

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Reinstaleaza Windowsul din nou si GATA.

| Stef69 a răspuns:

Si pune un antivirus bun eu folosesc nod 32 si chiar daca nu am licenta merge bine laughing