| anonim_4396 a întrebat:

Cand o sa ne putem permite si noi oamenii de rand un asemenea cpu? Mai bine spus in cati ani? http://www.pcgarage.ro/......-3ghz-box/
Eu personal nu as da mai mult de 1500 lei pe unul, chiar daca as avea nevoie de ceva mai puternic.
Si asa de placere, ce parere aveti de acest config? http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1056497/

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Peste 10 ani, o sa ne permitem un cpu i7 5960x cred ca majoriteata dintre noi.

| Gizăz a răspuns:

Pe configu' ăsta Assasin Creed Unity merge sacadat la low! laughing) Glumesc, desigur. Vorbind serios acum, eu am un i7, o placă video de 2 gb şi 16 gb ram. Nu e joc să nu-mi meargă. Mai mult de-atât e doar fiţă.

| KodrutZ a răspuns:

Extreme edition e fix moft. Iti iei un K high end daca chiar faci bani cu el. "Oamenii de rind" nu au nevoie de echipamente IT high-end. Atunci cind au si se pling ca nu isi permit, inseamna ca sint niste incapabili ordinari.

| MskDesign a răspuns:

Pentru cei de acasa este un pret inaccesibil.Eu ar trebui sa imi fac un computer nou de craciun.Pana acum am fost cu AMD si cred ca voi trece pe Intel.Nu stiu daca voi lua chiar acel procesor, dar stiu ca va fi minim un I5

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am prostit de tot cred laughing. cat este acel i7, 50 de milioane nu? ca 5 e putin zis imposibil. ce naiba vrei sa faci cu acel pc, concurenta cu NASA?

| LuciWv a răspuns:

Eu as zice ca in 10 ani, mai mult de 900 de lei nu va costa i7.
Va iesi ceva nou mereu, cele noi vor ajunge vechi si ieftine la un moment dat.
Deci prin 2024, ne vom permite tot ce azi nu neam permite.
Dar nu vom fi niciodata la timp cu IT-ul.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

La ce ai avea nevoie de un asfel de procesor momentan? Oricum, va ajunge mai ieftin chiar in numai cativa ani.In jocuri nu prea conteaza ce CPU ai, atata timp cat este din generatiile noi de i7.