| Alexandru_8107 a întrebat:

Cand scriu pe mess nu-mi apare scrisul dupa ce trimit mesajul.La fel si in cazul cand imi lasa cineva mesaj, apare doar un tabel gol.Cum pot remedia aceasta problema? Multumesc, anticipat!

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

De obicei asta ajuta:
http://www.videotutorial.ro/? p=1922

24 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Eu am facut un mic programel ca sa nu isi mai bata toti capul cu registri, comand prompt sau alte bazaconii de IT (special pentru cei atehnici).

Programul l-am denumit "Yahoo text repair" si poate fi descarcat de aici: http://www.tutorialepc.ro/......utie.html.

Pentru cei cu windows 7 si cu UAC-ul (user account control) activat programul trebuie rulat cu drepturi de administrator.

| th3on3 a răspuns:

Salut! Mi s-a intamplat si mie acest lucru. Singurul mod de a remedia a fost sa reinstalez windows-ul, poate sunt si alte modalitati.

| apriores a răspuns:

Interesanta solutia data de HarryPotter. Tin minte ca rezolvam problema prin dezinstalarea programului, apoi stergerea completa a directorului Yahoo! din Program Files si reinstalarea lui.

| ioana1704 a răspuns:

Poate trebuie dezinstalat mess si apoi instalat din nou. Poate o alta versiune!

Alte răspunsuri
| Monique1 a răspuns:

Acum ceea ce toata lumea asteapta, iata rezolvarea :
Se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter, se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows (foarte mare atentie aici) vei parcurge intocmai acesti pasi: Se da click pe
HKEY_CURRENT_USER, dupa care Software, dupa care Microsoft, dupa care Windows, dupa care CurrentVersion, dupa care Internet Settings, dupa care se va sterge folderul Zones cu click dreapta pe el si delete.
Se inchide regedit si fara sa dai restart la PC
Se redeschide yahoo messenger. happy

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci big grin am avut aceeasi problema si am instalat un soft anti virus care m-a ajutat sa scap de virus. Programul pe care l-am folosit e Malwarebyte Anti-Malware. Scanezi computerul si dupa ce ti-a gasit toti virusii ii poti sterge definitiv tongue Sper ca am putut sa va ajut tongue

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspuns la mess:
Niste virusi pot cauza probleme la yahoo mess si ca sa-i descoperiti faceti urmatorul lucru: dati control panel, security center, internet options si acolo ar trebui sa apara Internet, Local Intranet, Trusted sites, and Restricted sites. Daca apare altceva in afara de acestea inseamna ca aveti un bug. Ca sa-l stergeti faceti urmatorul lucru:
Dati start, click Run. In casuta, tastati: regedit apoi apasati Enter. Navigati la key: HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft\ Windows \ CurrentVersion \ Internet Settings \ Zones si daca acolo apare altceva in afara de niste mici fisiere notate cu cifre de la 0 la 4, atunci acela trebuie sters imediat. Merge credeti-ma!
Dati restart la mess si isi revine imediat!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai rr la pc sau iesi de pe mess si intra, iar daca nu mere dai rr la pc.

Alte răspunsuri
| doolshemady17 a răspuns:

Cred ca trebuie sa reinstalezi mess-ul. Mi s-a intamplat si mie si dupa ce l-am reinstalat imi aparea scrisul. Sper sa functioneze si la tine. Succeshee hee

Alte răspunsuri
| Alexo a răspuns:

Sfatul lui Monique1 este bun dar nu merge la toti! App cam greu, cui nu merge, sfatul meu e reinstal windos. App chestia asta apare de la antivirus!

Alte răspunsuri