| Girly97 a întrebat:

Care ar fi motivul pentru care atunci cand instalezi diver-ul corect pentru placa ta video de pe site-ul NVIDIA, monitorul se intrerupe de mai multe ori in timpul instalarii driver-ului desi este cel compatibil pentru acea placa video?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu exista nici o problema, pur si simplu asa este normal sa se instaleze driverul video, deoarece pentru a putea schimba setarile imaginii trebuie sa inchida setarile vechi... e ca atunci cand schimbi un bec intr-o camera doar ca aici e vorba de o tehnologie mai avansata iar in cazul acesta,, becul nostru" nu poate functiona fara un program(driver) scris in memoria lui care ii zice ce trebuie sa faca, in lipsa acestui program,, becul nostru" se stinge pana primeste urmatorul program(update driver) inbunatatit! nu stiu cat am fost de explicit sau daca ai inteles ceva dar mai mult de atat nu pot... laughing
La toata lumea se intampla asta indiferent de ce monitor/tv/pc are! Deci nu trebuie sa-ti faci griji! happy

| siriusblack98 a răspuns:

Se întâmplă asta deoarece vechiul pachet instalat este șters iar noile setări sunt instalate și testate automat de către sistem. Daca mai ai întrebări la modul "de ce cârâie motorul la mașină înainte să pornească" ori "de ce produce sunet unitatea PC când apeși butonul de power" să îmi zici ca te ajut cu plăcere.

| RAY a răspuns:

Cineva trebuie sa testeze monotorul sa gaseasca rezolutia potrivita