| anonim_4396 a întrebat:

Care browser iti consuma cel mai putin din punct de vedere de RAM, procesor etc? Care e cel mai "lejer" sa zic asa?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://ro.cm-cabeceiras-basto.pt/......onsumption
Daca vrei sa afli mai multe urmareste acest blog: https://mariuscucu.ro/
Nu-l cunosc personal pe cetatean, dar il urmaresc de pe vremea lu Windows 7 si imi place ce propune.

| NLS a răspuns:

Edge consuma momentan cele mai putine resurse, dintre browserele mai populare.

Insa eu imi aleg browserul pe baza sigurantei, si Firefox castiga aici detasat, urmat de Brave + motorul DuckDuckGo.

Chrome se lauda si el cu un consum mai mic de resurse, incepand cu urmatoarea versiune majora probabil.

Răspuns utilizator avertizat
| just4ubr2015 a răspuns:

Firefox