| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

Nici una din cele 2 configuratii nu este buna de nimic, ci o bataie de joc.
Uite ce iti recomand eu la 2320 lei: http://www.mediadot.ro/wishlist/29899/
Ce ti-am facut aici? Un procesor six-core foarte puternic, 8GB ram de foarte buna calitate, o sursa puternica cu certificare si multiple protectii, un HDD 1TB de generatie noua si nu in ultimu' rand, piesa de rezistenta este placa video, una de gaming pe care-ti va merge absolut orice joc posibil.
Alte avantaje? Primesti CADOU un voucher de 250 lei in mai multe jocuri? Mai mult de atat, la MediaDOT ai ansamblare GRATIS facuta de profesionisti. Tot GRATIS poti cere update de bios la placa de baza, lucru total recomandabil.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

1. NICIUNUL
DE CE? >> Sunt o bataie de joc, dai prea multi bani pe ele, cand cu banii aia imi fac ceva de 50 de ori mai bun, ce ti'a recomandat NooBooS e foarte ok

| maryusmono a răspuns:

Pe acesta: http://bit.ly/1bOq9F4

Motive principale:

Procesor i5 care functioneaza la o frecventa foarte buna

Placa video GTX650 1GB

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Al doilea pentru ca are memorie mai mare si este superioar primului pc