| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a întrebat:

Care e diferenta la CClener dintre curatare doar spatiu liber si tot hardul?

http://i.imgur.com/jSgJWon.png?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Se refera sa stergi securizat spatiul liber de pe HDD. de exemplu tu cand stergi o poza din calculator acea poza ramane pe HDD pana cand va fi suprascrisa de alt fisier sau alte fisiere. optiunea suprascrie acel fisier cu fisiere "goale" (bytes pusi la nimereala). acolo la "simpla inlocuire (1pas)" poti alege de cate ori sa suprascrie si metoda pe care sa o folosesti.

1 răspuns:
| Iwao a răspuns:

Curatare tot hardul este ca va sterge tot ce ai pe disc.Selectezi "doar spatiul liber"