| User252426 a întrebat:

Care e parola la macbook pro jumate 2012? După reinstall? Macos x montain lion?

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca cu parola iCloud a titularului macbook-ului (cu care este registrat).

Daca nu reusesti, incearca sa instalezi pe el Linux Mint (vezi ghid):
https://www.youtube.com/watch?v=R9y7JWKLmVk

| User252426 explică (pentru Bula):

Dar să o resetez pot?

| Bula a răspuns (pentru User252426):

Daca stii parola iCloud.

| User252426 explică (pentru Bula):

Am intrat cu Command + R în Macos Utility și am scris în terminal resetpassword

| Bula a răspuns (pentru User252426):

Si?
S-a resetat?

| User252426 explică (pentru Bula):

Da m-a pus să bag parolă

| doctorandus a răspuns:

MacOS e blocat daca fostul proprietar nu l-a deblocat.

Dar poti sa instalezi Windows, Linux sau ChromeOS Flex.

| User252426 explică (pentru doctorandus):

Am resetat parola din terminal după ce am vzt pe Youtube

| doctorandus a răspuns (pentru User252426):

Ma rog, tot esti blocat pe un MacOS care nu mai e demult adus la zi.

Microsoft si Google iti ofera suport mai indelungat decat Apple.

| User252426 explică (pentru doctorandus):

Am pus chromeos flex, pot băga și magazin play?

| doctorandus a răspuns (pentru User252426):

Nu, ala nu merge pe Flex. Dar ChromeOS are propriul magazin, majoritatea programelor sunt gratuite.

| doctorandus a răspuns (pentru User252426):

De exemplu asta e un utilitar gratuit: https://chromewebstore.google.com/......gflmmaadco

| User252426 explică (pentru doctorandus):

Am vzt pe yt că magă Play store. Cu usb 16 GB și chrome os rammus cum se numește.

| doctorandus a răspuns (pentru User252426):

Nu stiu, mai. Eu am niste Chromebook-uri reale, cumparate foarte ieftin de la second-hand. Dar am dezactivat Play Store pe ele. Ma enerva sa stau 15-20 minute sa aduca la zi aplicatiile pentru Android.