| .::CyBeR::. a întrebat:

Care este cel mai bun antivirus si antispyware din lume?

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cine stie ce inseamna cel mai bun? Probabil e un sistem foarte sofisticat folosit si personalizat de catre marile corporatii.
Trecand peste una alta, folosesc si iti recomand si tie Nod32. Sunt multumit de el, atat pe desktop, cat si pe laptop.

69 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

Bitdefender happy

| .::CyBeR::. explică:

Am incercat si nod32 internet security si antivirus si kaspersky si avg si nu m-au ajutat deloc, bitdefender total security 2010 pe care il am face fata si nu consuma deloc din resurse avand in vedere ca am 2. 41GHz (AMD Athlon LE-1620), RAM 1GB si am si windows 7 ultimate, dar de la un timp ma cam indoiesc de bitdefender, de aceea va intreb, dar ma bate gandul sa pun norton.

| VisualBasicExpert a răspuns:

Stii cum faci? iei cel mai performant calculator din lume(4gb ram Intel i7 2. 8 Ghz nVIDIA etc etc.) si indesi toti antivirusii din ziua de azi in el si atunci cred ca o sa ai cel mai bun antivirus.bine?

| 911targa a răspuns:

Daca vrei sa te aperi de virusi cea mai buna metoda este firewall-ul, degeaba ai antivirus bun daca firewall-ul nu este activat.

| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

Eu am program Hitman Pro 3. 5 e super tare. happy

| Aero_2277 a răspuns:

Cel mai bun nu exista, toate au probleme.big grin, fiecare are ceva in minus, pentru a te face sa le cumperi sau sa le downloadezi. Dupa cum am spus nu exista si nici nu va exista vreodata pentru ca tot timpul in fiecare ora daca s-ar putea se vor perfectiona, insa tot timpul vor avea ceva in minus pentru c atehnologia evolueaza in fiecare secunda.

| ilovemusic a răspuns:

Eu mereu am avut nod32 e ff bunbig grin

| chrysa99 a răspuns:

Eu cred ca Eset Smart Security sau AVG i-am avut si nu am avut nici o problema...si la AVG la infruntat si pe cel mai puternic virus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tot încerc să conving lumea că nu există un 'cel mai bun', deși întrebări de genu' continuă să aterizeze.
Fiind produse de firme diferite, nu toți antivirușii dispun de semnături identice pentru toate goangele virtuale, motiv pentru care un antivirus poate să detecteze virusul X și pe Y ba, în timp ce alt antivirus să rateze X și să marcheze Y.
În principiu, un antivirus trebuie:
1. Să aibă o bază de date de semnături mare și o rată de detecție bună.
2. Să nu aibă buguri (chiar nașpa să-ți rateze instalarea unor actualizări și el să nu arate niciun mesaj de eroare, halal mod de protecție).
3. Pentru cei cu sisteme mai slabe, să fie mai ușor la stomac (să nu consume resurse în mod exagerat).
Băieții de la Kaspersky s-au întrecut pe ei înșiși anul ăsta și sunt înaintea tuturor în majoritatea aspectelor, motiv pentru care și recomand acest antivirus (de preferat, suita de securitate Internet Security, ce le digeră pe toate în timp util).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU exista cel mai bun... DAR cel mai putin rau este Kaspersky internet security 2010 cauta pe cesit vrei. si pe locul 2 e nod32 v4. 0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu exact, eu folosesc Avast-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Norton e cel mai tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nod

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avira AntiVir Personal Clasic e singurul care-l folosesc, si e ok., nu stiu si nici nu incerc altu, nod32 si kaspersky nu merg bine daca ai programe piratate, iar daca mere ok. trebuie sa ai programe originale nu crackuite...crackurile le vad virusi nod32 si kaspersky.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut baieti, nu le am cu calculatoarele si se pare ca nu vrea nimeni sa ma ajute.am un laptop toshiba, windows vista, daca e cineva dragut sa-mi explice urmatoarele:1 am instalat ieri antivirus BitDefender Total Security 2010 si acum imi merge foarte greu calculatorul, de ex daca dau google trebuie sa astept 2, 3 minute sa apara. 2 de ce nu pot sa sterg anumite programe din C, unele se pot sterge eltele nu, Va multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai licenta pe windows si updatele inkise... apoi un alt program antivirus original din tara de unde e fabreicat/Norton 2009 din italia original...pentu mai multe detalii BGA_1988@yahoo.com - si inca ceva foarte important exista virus care il poti lua prin satelit chiar de la bell gates el controleaza run am plecat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alta problema nu mai incercati multe antivirus mai conteaza si procesorul sa fie puternic nu numai antivirusu si inca ceva si cu asta am terminat. Sunt antiviruse acum aparute avira nod32 etc. ele scaneaza virusi noi dar pe cei veki din 2004/2006 nu-i scaneaza asta nu o stiati este foarte important sa scapi de virusi numai dara scoti sursa de la curent si sa o pui la naftalina pnt viitorul ce vine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, dar acum folosesc Avira, dar am avut si Nod32 e la fel de bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am Avira, e foarte bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Celmai bun antivirus spun eu si cred ca este biendifar cu licienta are cel mai bun sistem de scanare e si farte usor sa umbli pe el si este si in limba romana vil recomand eu la am in calculator si merge foarte bine n-am fro broblema cu virusi si alte din astea si alce va daca cineva incearca sa intre la tine in calculator il blocieaza dar daca îi dai tu voie merge sau pe mes daca cineva inceraca sa iti trimita un fisier virusat la blocieaza a rog incercATIL VIL RECOMAND! ESTE FAORTE BUN!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc bitdefender total security 2010 am mai incercat si kaspersky pure si norton 360v4 dar asta merge cel mai bine merge mult mai usor calculatoru decat cu celelalte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am nod32 si cred ca e cel mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun antivirus este 32 de noduri in gat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bun antivirus pe care il am in folosiinta pe desktop este avast! antivirus 5. 0. 594 pentru windows 7 ultimate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bit defender

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa mine Avira este the best

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avira

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai antivirus este avira am avut toti antivirusi unu cate unu in calculator si nici unu nu era bun timp de 3 ani schimbam antivirusii ca nu erau buni asa m-am gandit sa iau si eu avira ca am auzit de el l-am incercat si mia prins 156 de virusi si nici nod 32 2010 nu mi a detectat eu va recomand avira antivirus.Multumesc!

| titicamarcel123456 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar avast cu vi se pare?