| IonutSava a întrebat:

Care este regula de baza a planificarii bugetului? Nu e tema.

Răspuns Câştigător
| eXtreme21 a răspuns:

Hmm, să zicem că despre resursele astea nu ştiu, dar hai să analizăm puţin şi să vedem care ar putea fi acestea.Activitatea de consum se referă la ceea ce foloseşti pentru a putea trăii, iar resursele care se folosesc este chiar acest buget.

2 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Salut!
Trebuie să ţii seama de veniturile pe care le deţii şi de cheltuielile pe care trebuie să le faci.
Astfel, după ce ţi-ai achitat necesarul optim pentru trai, din buget trebuie să-ţi mai rămână o sumă de bani pentru anumite cheltuieli neprevăzute.
Sper că am putut să te ajut.

Răspuns utilizator avertizat
| eXtreme21 a răspuns (pentru IonutSava):

Hmm, să zicem că despre resursele astea nu ştiu, dar hai să analizăm puţin şi să vedem care ar putea fi acestea.Activitatea de consum se referă la ceea ce foloseşti pentru a putea trăii, iar resursele care se folosesc este chiar acest buget.