| Apocaliptic a întrebat:

Care este treaba cu modelul de baterie?
Ex: Un model de baterie Liion 1300mAh este mai buna decat un Liion 1050mAh?
Cu cat numarul(xxxxmAh) este mai mare cu atat bateria este mai buna?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Un acumulator e acumulator, nu e nici mai bun nici mai rau.
Singura diferenta este durata de descarcare, cu cat amperajul este mai mare cu atat se va descarca mai rar.
In exemplul tau, bateria de 1300mah va tine cu 25% mai mult decat cealalta (cel putin in teorie).
Bafta

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Capacitate mai mare, amperaj mai mare > putere mai mare.

| unknownn a răspuns:

Oare? Tu ce credeai?

| Apocaliptic explică (pentru unknownn):

Nu te supara, dar nu am nevoie de raspunsuri din astea!
Daca nu stii, nu raspunzi!

| RobertMoon a răspuns:

Da e adevarat, pentru ca bateria cu numarul mai mare de miliamperi tine mai mult.

| DJMaryo a răspuns:

Da

| DJMaryo a răspuns:

Da.