| rlr09 a întrebat:

Care laptop este mai bun pentru gaming?

Laptop Dell Inspiron N5110

SAU

Laptop Samsung NP300E5Z-S07RO.
Nu mai imi spuneti ca pentru gaming sa imi iau desktop pentru ca am nevoie de laptop!

8 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Pune link cu amandoua

| Wehrmacht a răspuns (pentru rlr09):

Dintre astea doua este Samsung-ul.

| laptopnews a răspuns (pentru Wehrmacht):

De ce este mai bun Samsung-ul? Mi se pare mai echilibrat Dell-ul, avand in vedere ca are placa video mai buna! happy

| Wehrmacht a răspuns (pentru laptopnews):

Poti sa imi dai un link cu ambele placi video? Vad ca ai zis ca e mai buna aia cred ca am gasit alta pe google. Vreau sa vad tot ce are nu doar numele cum il da la specificatiile laptop-ului.

| laptopnews a răspuns (pentru Wehrmacht):

Http://www.notebookcheck.net/......844.0.html
Uite aici un top si gasesti si detalii!
525M e pe pozitia 154, iar 520mx pe 205! Cred ca e clara diferenta!

| Wehrmacht a răspuns (pentru laptopnews):

Nu cred ca merge sa fac cu html pe TPU fac asa:Zic care e mai bune la fiecare:

Core speed: 520MX (cu 300 mai mult la aia, e o diferenta...)

Shader speed-520MX (cu 600 mai mare)

Memory speed-aceeasi.

memory bus width-525M

Memory type-Amandoua au DDR3 dar nu a precizat la 520MX ce GDDR are.

max. amount of memory-nu prea conteaza asta (la ambele laptop-uri placile video au 1 GB)

Direct X, Shader-ambele sunt la fel.

Technology-la fel

Data cand au iesit: 520mx e mai noua cu 5 luni.

M-am uitat la niste gameplay-uri si battlefield 3 merge super pe 520MX.

Placa video duce jocurile dar trebuie si RAM.El a zis ca vrea pentru gaming.Dell-ul are 3Gb RAM, chiar daca jocurile cer 4 GB RAM ar trebui sa aiba mai mult(stiu asta din propie experienta) iar Samsung are 6GB RAM, si procesor mai puternic decat Dell.Doar cu 100 dar conteaza.

Daca cumpara Dell va trebuii sa mai mai cumpere RAM problema: este mai scumpa ca este laptop, putin mai greu de gasit dar nu imposibil si pierde garantia daca il modifica.Si e prostie ca are 2 placute doar pentru3 GB RAM.Wtf? 2 slot-uri ocupate sa pui 3 GB?

| laptopnews a răspuns (pentru Wehrmacht):

Nu se pierde garantia pentru adaugare de memorie RAM! Se face usor, nu e nimic complicat! Isi poate cumpara in momentul in care cumpara si laptop-ul, in felul asta ii poate ruga pe cei de acolo sa le monteze! E foarte bine ca are 2 slot-uri, tocmai pentru a face upgrade! Oricum, i-am recomandat un Lenovo! http://www.evomag.ro/......6322Y.html