| eXeDusS a întrebat:

Care stiti sa-mi ziceti si mie un program sau un site cu care imi pot face rapid un update la driverele pc-ului? Dau funditahappy

1 răspuns:
| ThornAlike a răspuns:

1. Eu nu recomand update de driver decat DACA este necesar. Spun acest lucru din proprie experienta. Am avut un software, considerat ca fiind cel mai bun anul trecut, care mi-a facut update la o multime de drivere de pe laptop, inclusiv la driverul de placa grafica. Am dat bucuros restart la Windows si apoi imi venea sa ma injur pe mine si sa ma dau cu capul de toti peretii. Am avut o rezoltie de 640x480 si 4 (patru) culori si cateva zile nu am reusit sa fac nimic cu el pana cand am reinstalat de nu stiu cate ori vechiul driver. Dar si asta cu foarte mari dificultati pentru ca abia vedeam ce se intampla si nu aveam acces peste tot. Si de atunci mi-am zis: GATA, doar daca este imperios necesar, fac update la vreun driver si ala il fac manual, nu printr-un software (fie el cat de bun)!

2. Poate ca te poate ajuta un software de genul AIDA32.
E un program care iti arata info de sistem, despre tot ce este in el: hardware si software. Acest software nu iti face update la nimic ci doar te informeaza la posibilele update-uri pe care ai putea sa le faci. Este gratuit si eu intotdeauna am fost multumit de el si m-a si ajutat cand am facut un upgrade la comp. :)
Se poate downloada de aici: http://majorgeeks.com/download181.html