| MineIsLikeABridge a întrebat:

Care sunt componentele unui pc, si pentru ca el sa mearga mai repede, ce ar trebui sa ii adaug (ce placa)?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Sa aplici pasta termoconductoare! N-ar strica si un cooler pe lateralul unitati(in caz de n-ai)

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Pai in primul rand, un procesor(dual core) pentru programele din ziua de azi! Pentru un system simplu, e de ajuns 2 gb ram si un procesor dual core! Pentru gaming, trebuie sa investesti ceva mai mult!(4 gb ram ddr3, Intel core i3 si o placa video gtx 450)P.s daca nu ai grija de windows si nu-l optimizezi din cand in cand, crapa si merge greu, asta si cu cele mai noi piese!

| MineIsLikeABridge explică (pentru ROB3RT89):

Eu ma joc doar metin2 ( un joc cu cerinte minime ), dar adevarata problema este ca mi se incalzeste ffff repede, si merge greu, dupa 1 ora de stat pe el si folosesc tot timpul internetul, nu prea umblu prin Local Disk D sau E doar in music de aicea m-am gandit ca folosirea intensa a internetului ( am viteza de 80mb )ar fi problema, ce sa fac?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Sa aplici pasta termoconductoare! N-ar strica si un cooler pe lateralul unitati(in caz de n-ai)

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde ce ai in el deja. In principal, ceea ce conteaza cu adevarat e gasca formata din procesor-placa de baza-memorie-placa video. Desigur, daca pe linga astea ai sursa pocnitoare sau un hard disc foarte lent, s-ar putea sa ai probleme...

| dannyel86 a răspuns:

Pentru a functiona cat mai bine, trebuie sa ai rami cati mai multi (cat permite, nu peste limita acceptata). Valoarea lor maxima o afli din manualul placii de baza, pe care il gasesti si pe net, pe site-ul oficial, daca stii producatorul si modelul placii de baza.

| i86e2 a răspuns:

Bănuiesc că ai nevoie de mai mult RAM.