| AllNone a întrebat:

Care Windows vi se pare cel mai bun si de ce? Argumente.

8 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Windows 10 x64 pentru ca este stabil si foarte rapid pe configuratia mea cu i5 si 8gb ram 2133mhz. Plus ca imi place sa fiu in "trend" cu toate, prin urmare si cu sistemul de operare.

| OnuOnulică a răspuns:

În mod clar Windows 7. E cel mai bun windows și cel mai ușor de folosit.

| CPAElites a răspuns:

Windows 10 ( 64 biti clar ) consuma foarte putine resurse ( cu Google Chrome am 1.2gb din rami ocupati ) ...etc.

| GolopențaAdrian a răspuns:

Windows 10 cati face upgrade la windows 7 si 8 si are mai multe functii dact windows-ul dar are si niste dezavantaje

| DryIce a răspuns:

Windows 7 e cel mai optimizat, wds 8.1 e cel mai rapid dar are buguri, wds 10 pare mia bun ca toate dar esti urmarit de FBI si CIA si toate agentiile deci wds 10 e ca si cum ai face pact cu diavolu nu esti liber deloc pe el. Eu recomand windows 7. Daca vrei ultimate libertate recomand kali linux

| Odd a răspuns:

Windows 7 Ultimate consuma mai putine resurse in comparatie cu Windows 8 sau Windows 10 si e mult mai fiabil Windows 10 este o combinatie intre Windows 8 si Windows 7.

| OvidelRaspunde a răspuns:

Windows 10
Are performante incredibile, nou program de start, magazinul google actualizat, adaugate mai multe aplicatii Windows si consuma mult mai putin din ram. Iti recomand sa-i faci upgrade gratuit de la Windows 7, 8, 8.1 sau 8.1 Pro