| Furnicuta000 a întrebat:

Cat dureaza ca aia de la Facebook sa analizeze un raport la o postare? Ca am raportat ieri o poza care clar incalca regulile Facebook, mai exact cu nuditate infantila (stiti genul de parinti cretini care isi pun copiii pe Facebook in toata splendoarea sa se vada cat de mandri sunt, chiar daca copilul, copila in acest caz, are 8 ani!) si nu am primit nicio notificare, poza nu a disparut. Mai demult am raportat tot asa o poza, era pusa la story atunci nu in profil, si am primit mesaj in cateva ore ca a fost stearsa. Ce se intampla cu astia de la Facebook? Va rog raspundeti strict la intrebare, nu dati sfaturi stupide ca deja presimt ca urmeaza unul...

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Repeta raportarea!
Da-le EXACT link-ul la poza!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și 7 zile

| gabicoo a răspuns:

Au trecut și ei pe prafuri. Sau pe țuică de electrozi.
Am raportat și eu o fotografie care încălca clar regulile - promova un site pentru adulți într-un grup dedicat educației. Am primit răspuns - notificare - că nu contravine regulilor comunității la câteva săptămâni.

| MistarGoGu a răspuns (pentru gabicoo):

Colectează și livrează material de L@b@ pentru DarkNet! Sigur!
Au arestat unul în Belgia acu 3 ani care avea acasă 2 Hard-uri cu vreo 65.000 fișiere ChildPorn! Multe extrase și de pe Facebooki!
Iar vreo 30 % erau de pe plaje din România! Copii între 2 și 6 ani dezbrăcați pe plaja!
Făcuse 5 vacante în România și filma pe plaja cu camere ascunse în chei auto sau carcase de bricheta!