| yonutz6399 a întrebat:

Cat o sa influențeze in bine schimbarea unui hard disk vechi de 5 ani (de vreo 3 ani era stricat, țăcănea uneori) intr-unul nou? La laptop

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pai un timp de boot mai bun, timpp de incarcare, nu se va bloca foarte des, si este silentios! happy

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

O sa simti startarea ceva mai rapida in cazul in care noul hdd e mai performant decat cel stricat, si programele au sa se deschida in teorie mai iute, chiar daca tu nu o sa simti asta.

| Hitman4iQ a răspuns:

1.Datele personale iti vor fi in siguranta.
2.Depinde de viteza de transmitere a datelor. daca va fi mai mare decit a hardului vechi sigur ca vei simti diferenta.
3.Nu va trebui sa astepti pina se copie unele fisiere din o mapa in alta.

| CinevaNou a răspuns:

Daca pui un ssd o sa observi o diferenta enorma.