| GEORGEL2012 a întrebat:

Cat timp dureaza sa curete un service unitatea pc? cat costa? ce ziceti oare daca o las la service si eu ma duc in acest timp si fac altceva o curata sau?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Acum te prostesti si tu! Cum adica "decat daca vrei sa le cureti la perfectie"? Pai faci treaba ca romanu sau ca neamtu! Daca o faci ca romanu, mai bine nu te mai apuci!

19 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da tu nu ai un aspirator prin casa?

| VladyXR a răspuns (pentru suntserios):

Nu e recomandat cu aspirator domnule, pentru ca aerul ala care trage praful e posibil sa traga si componente mici.

| suntserios a răspuns (pentru VladyXR):

Eee vrajeli, ce componte asa mici ai tu in pc incat sa le inghita aspiratorul?

| VladyXR a răspuns (pentru suntserios):

Sunt multe, nu am chef sa arat o poza./

| suntserios a răspuns (pentru VladyXR):

E suficient sa imi zici 1-2 nu vreau mai multe

| K0sti a răspuns (pentru VladyXR):

Calculatorul se sufla, nu se trage, cu aspiratorul, sau la compresor!

| VladyXR a răspuns (pentru K0sti):

Sunt anumite aspiratoare care sufla si trag aer, intelegi?

| VladyXR a răspuns (pentru suntserios):

Condensatoarele in principal.

| suntserios a răspuns (pentru VladyXR):

Daca iti zboara condesatoarele de pe placi ai o problema mai mare, sun lipite acolo prietene, niciun aspirator nu le rupe sa fim seriosi... mai cauta. Nici nu e nevoie de un aspirator care sufla decat daca vrei sa le cureti la perfectie.

| K0sti a răspuns (pentru VladyXR):

Nu trebuie sa-mi explici mie! Dupa 18 ani de service, cred ca stiu despre ce e vorba! Asta fac zilnic!

| VladyXR a răspuns (pentru suntserios):

Pai da unele, dar cei care au fortat placa si au atins maxim 80-90C e posibil ca condensatoarele sa se dezlipeasca, si cand aspira e posibil ca aspiratorul sa le ia in gura lui.

| VladyXR a răspuns (pentru K0sti):

Nu imi pasa ca ai tu 18 ani de service ori 100, oricum bafta la munca ta.

| suntserios a răspuns (pentru VladyXR):

Asa, in cazul ala nu mai merge placa de mult, urmeaza sa imi spui sa se topesc si niturile si ca iese iese lita din cabluri si ca ca mai trage si materia prima din placi samd.

deci nu exista nicio piesa care sa poata fi aspirata, nu mai cauta explicatii intortocheate dupa ce ai facut o afirmatie aiurea.

| suntserios a răspuns (pentru K0sti):

Pai spanac, daca eu am acasa aspirator care doar trage il curat asa si evit sa dau 40 lei si sa car unitatea la un service doar pentru a imi scoate cel mai fin praf de pe componente

| K0sti a răspuns (pentru suntserios):

Eu vorbeam in principiu! Praful din sursa cum il scoti, sau ala nu mai conteaza? Te duci frumos la un service de masini, ii dai aluia 5 lei si-l sufli la compresor!

| K0sti a răspuns (pentru suntserios):

Acum te prostesti si tu! Cum adica "decat daca vrei sa le cureti la perfectie"? Pai faci treaba ca romanu sau ca neamtu! Daca o faci ca romanu, mai bine nu te mai apuci!

Răspuns utilizator avertizat
| daassh a răspuns:

Ultima data cand mi-am dus LAPTOPUL la curat a fost acuma aproximativ 1 an si m-a costat 35 lei in Hunedoara, car despre timp, in aproximativ 4 ore mi-am luat laptopul inapoi(chiar daca el a fost mai repede gata)