| Loryk78 a întrebat:

Cate computere pot conecta la o singura retea de internet? Am 1 computer si 4 laptop-uri... FUNDA!

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Cate vrei. Sfatul meu e sa-ti iei un router wireless serios (vreo 200 lei), conectezi computerul prin cablu si ai wireless pentru cate laptopuri si telefoane vrei tu.
Bafta
P.S. Ma refer la internet fix, pentru internet mobil iti trebuie un stick la fiecare

3 răspunsuri:
| justanotheruseroftpu a răspuns:

Poti connecta cate vrei dar viteza si calitatea retelei va scadea pe masura ce nr pc'urilor cresc... Pentru laptopuri si dispozitive wireless e mai greu deoarece calitatea scade foarte mult chiar s-ar putea ca unele laptopuri sa se deconecteze daca sunt connectate toate 4 laptopurile prin wireless. Iti propun sa cumperi un router bun pentru wireless, sunt unele routere de la Linksys ce au 3 antene vizibile am uitat exact ce model dar nu sunt multe linksysuri asa... oricum daca vorbesti cu cineva din magazin o sa te ajute

| XxXNotForKiidsXxX a răspuns:

Sunt de acord cu CataChappy

| dominyksk a răspuns:

Iti cumperi un router tp-link wr1043nd
si le poti conecta pe toate