| AidDja a întrebat:

Ce antivirus free recomandati?

20 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt cateva destul de bune, de ex. Bitdefender Free Edition, avast! sau AVG.

| Adbbmsh a răspuns:

Eset NOD 32. isi face cel mai bine treaba. o versiune chiar crackuita este la fel de eficienta. nu favorizez sau sustin pirateria. sa nu se inteleaga astawinking

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru Pc/laptop, îţi recomand Avast GRATUIT în limba română;)

Îl poţi descărca de la linkul oficial :
https://www.avastantivirus.ro/download-antivirus/

Eu îl am de vreo 7-8 ani şi NU am avut probleme cu viruşii :)

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Îți recomand AVG.

| CPAElites a răspuns:

Avast.
Il folosesc de aproape 7 ani.E cel mai bunwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricare doresti tu.Nu conteaza marca ci sa fie activat in timpreal, nu off line.

| DryIce a răspuns:

Nici platite nu prea protejeaza dapai free. Free nu recomand niciunul.

| blAster85 a răspuns:

Avast.

| daniel33441 a răspuns:

Cu AVG am avut probleme mari la dezinstalare bitdefender nu e mare scofala. Iti recomand avast. Folosesc de ani de zile si nu am avut probleme niciodata.Isi face treaba fara riscuri

| anonim_4396 a răspuns (pentru daniel33441):

Ce probleme ai putea avea cu AVG la dezinstalare? Fiind un antivirus care este in timp real, trebuie sa stii sa il dezinstalezi.Nu asa din program and feature dai dezinstalare si gata.

| daniel33441 a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.cnet.com/......ly-584387/ http://www.bleepingcomputer.com/......oving-avg/ https://support.avg.com/......rticleView sorry insa nu am incredere intr-un antivirus care are nevoie de un program special pentru dezinstalare. Stiu ce am patit.ca sa dezinstalezi un antivirus nu iti trebuie facultate.Atata lucru ma duce capul din fericire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru daniel33441):

Nu am intrat in link, dar eu unul l-am dezinstalat fara programe. Il opresti mai intai, adica il dezactivezi pana la restart, apoi intri in task manager si opresti toate procesele lui.Cu programul Geek unistaller il dezinstalezi odata apoi il dezinstalezi in forta si va sterge si urmele ramase. Apoi te duci unde s-a instalat el adica in program files(x86) sau program files si stergi orice este legat de AVG.E posibil sa mai ramana iconita pe ecran dar o stergi si pe aia apoi cureti cu Ccleaner si gata.

| daniel33441 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sorry...nu folosesc uninstallere.un program ar trebui sa fie usor de dezinstalat fara unistalere care de multe ori sunt fake-uri malware. avast nu a avut niciodata nevoie de un proces atat de complex la dezinstalare.acum nah fiecare foloseste ce crede insa eu prefer ceva eficient, care nu mananca timpul si nervii si nu se comporta ca un virus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru daniel33441):

Atunci dezinstalezi manual. Oprresti procesele si mergi unde s-a instalat programul respectiv si stergi. E mai complicat ca trebuie sa intri si in HKEY sa stergi si de acolo tot. Dar merge. Programul de dezinstalat din Windows-uri nu dezinstaleaza si urmele ramase si de obicei dupa ce dezinstalam antivirusi sau alte programe avem probleme cu ele. Geek sau alt unistall-er este considerat intrus deoarece inregistreaza si intra el direct sa dezinstaleze.E ca si cum nu ai fac tine curatenie ci lasi un strain responsabil cu asta. Insa niciun antivirus nu mi-a spus ca Geek sau alt unistaller ar fi banuit de ceva.

| daniel33441 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum...salvez timp si nervi prin a folosi avast de 5 ani fara probleme de genul.bafta!

| Brieezer a răspuns:

Iti recomand BitDefender free edition. Este foarte bun. Si eu il folosesc.

| Tyzonis a răspuns:

Avast

| Valy987 a răspuns:

360 security

| Valy987 a răspuns:

Avast
E foarte bun