| mayamnt a întrebat:

Ce aparat este mai bun Sony sau Nikon?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai de ales între Sony, o firmă care face de toate și le face destul de bine, și Nikon, care de o sută de ani face doar camere (inclusiv profesionale DSLR) și instrumente optice: obiective pentru camere (Nikkor), microscoape, telescoape, lunete, binocluri, aparatură optică industrială profesională. Și le face foarte bine! Asta în ceea ce privește camerele foto.
La camerele video profesionale, Panasonic e cea mai tare, urmată imediat de Canon. Abia apoi de Sony și JVC. La camere video pentru amatori, da, Sony sunt foarte bune.
La camerele foto aș alege între Nikon și Canon. La compacte e bun și Sony, dar nu stă bine la raportul performanțe/preț: e scump.

1 răspuns:
| CocoCosty2000 a răspuns:

Sony