| TAZ_2382 a răspuns:

In primul rand, ti-ai ales site-ul gresit de unde sa iti cumperi pc/laptop, iar despre diferenta, acum depinde de tine, la ce il folosesti, esti om de afaceri? calatoriesti mult de ai nevoie de laptop? daca il folosesti pentru jocuri, editare video sau alte activitati care cere multa putere de procesare, cumpara-ti pc deoarece laptopurile nu te poti baza pe ele sa iti proceseze bine ( aici vorbim de laptop de 1800 ron ), dar daca ai avea de ales dintre cele doua siteme pe care le-ai postat, ia laptop-ul, este mai bun in ori ce privinta.

5 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Merita laptop-ul daca ai nevoie de portabilitate, altfel e ok si desktop-ul, dar in banii aia iei ceva mult mai bun(separat - pe componente).

| angelo200 a răspuns:

Eu as alege pc
pentru ca e mai bun decat un laptop desi un laptom iti ofera mai multe avantaje

| Lora a răspuns:

Pc pentru ca e mai rezistent, laptop pentru ca il poti lua cu tine oriunde.Eu am schimbat pc-ul cu un laptop deoarece calatoresc mult.

| DragonFLoW a răspuns:

Tower nu laptop, laptop daca vrei sa fie pcul portabil si doar daca tii documente importante in el care trebuie impartashite cu alte persoane, dar ca performanta un pc va fi intotdeauna mai bun. Laptopurile nu-s facute pentru jocuri, decat acelea alien ware dar care costa mai mult decat poate tine un buzunar romanesc.

| darielle a răspuns:

Eu as zice pc, pentru ca este mai rezistent, pe cand laptop-ul se misca un pic mai greu... e nu stiu amandoua sunt bune in modul lor. Daca vei pleca intr-o excursie si ai vrea sa ai un laptop- sa-l iei cu tine asa ar trebui sa-ti iei, dar daca iti trebuie numai pentru putine lucruri iti iei pc.