| NeacsuAncuta07 a întrebat:

Ce ați alege între Samsung S24 și Samsung s24 plus?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Daca doresti sa faci poze de calitate, niciunul.
Alege un model Ultra din generatia 23 sau 22.
Sau alt brand de telefon, ce are un senzor mare (1/1.3" sau 1/1.43"...).
Cu cat mai mic numarul de dupa /, cu atat mai bine.

E diferenta mare intre senzorul unui Ultra si al unui non-Ultra.

Daca pozele nu te intereseaza atat de mult, poti lua ce doresti, sunt aproape la fel.
Difera bateria (4000 vs 4900)
marimea ecranului (6, 2 vs 6, 7)
viteza de incarcare (25W vs 45W, dar incarcatorul de 45W trebuie sa il cumperi, incarcator de 25W posibil sa ai deja in casa)

| liviaArianna a răspuns:

Între Samsung Galaxy S24 și Samsung Galaxy S24 Plus, alegerea depinde de nevoile tale specifice. Iată câteva diferențe esențiale care te-ar putea ajuta să decizi:

**Dimensiunea ecranului**:
- **S24** are un ecran mai mic, de 6, 1 inci.
- **S24 Plus** are un ecran mai mare, de 6, 7 inci. Dacă preferi un display mai mare pentru vizionarea de conținut sau jocuri, Plus-ul ar fi o alegere mai bună.

. **Baterie**:
- **S24** vine cu o baterie de 4000 mAh.
- **S24 Plus** are o baterie mai mare, de 4900 mAh, ceea ce îți poate oferi o autonomie mai mare.

. **Preț**:
- **S24** este mai ieftin.
- **S24 Plus** este puțin mai scump, dar oferă câteva avantaje legate de ecran și baterie.

**Portabilitate**:
- **S24** este mai compact și mai ușor de manevrat cu o singură mână, ideal dacă preferi un telefon mai mic.
- **S24 Plus** este mai mare și puțin mai greu, dar oferă un ecran mai generos.

Dacă vrei un telefon mai compact și mai accesibil, alege **S24**. Dacă preferi un ecran mai mare și o baterie mai puternică, atunci **S24 Plus** este o alegere mai bună.