| cipicu92 a întrebat:

Ce ati alege intre un iPad Mini, Nexus 7 sau sa mai astept sa imi iau un Laptop? Chestia e ca sunt major, am banii stransi, dar parintii ma tot intreaba daca sunt sigur ca vreau tableta si nu o sa am nevoie de laptop mai tarziu la facultate, etc. Voi ce ati face in locul meu?

9 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Daca nu ai neaparata nevoie de tableta, ar fi intelept sa astepti pentru un laptop! happy Depinde si de facultatea pe care vrei sa o urmezi, nu intotdeauna iti este necesar un laptop! Succes!

| Zangetsu a răspuns:

Nexus 7 pentru ca Apple e pentru hipsteri.

| unknownn a răspuns:

Laptop.

| Dianatips a răspuns:

Asta depinde doar de tine. Oricare ti-ar fi folositor dar depinde de ce vei avea nevoie mai tarziu. Gandeste-te ca la facultate iti vei putea scrie cursurile cu multa usurinta pe un laptop, bineinteles, poti face asta si pe tableta dar esti putin mai constrans. Eu as opta pentru un laptop happy

| ingerasmotat a răspuns:

Laptopul e mai bun... daca iti iei unul bun poti deasa ecranul si-l olosesti ca tableta da e scump!

| cipicu92 explică:

Da, dar eu sunt genul de om care vrea cam ultimul aparut si ma gandesc ca nu o sa imi ajunga banii.

| mircioiu97 a răspuns:

IPad mini. Eu mi-am luat laptop si mi-am luat si un ipod generatia a2a si crede-ma de multe ori nu mai deschid laptopu si stau pe mess si facebook de pe ipod. Si totusi e ipad nu ipodwinking Adica cred ca si eu voi vinde laptopu sa imi iau ipad

| kiro67 a răspuns:

-Stiu ca poate o sa te plictisesc, dar intre iPad mini si Nexus 7, Nexus 7 si este mult mai ieftin decat ipad si cum s-a lansat noul Nexus 7 cu flash de 32Gb ai avea suficenta memorie, legat de laptop iti poti lua un notebook la un pret bun, dar daca vrei performanat strange si tu vreo 30 de milioane pentru un Toshiba si un win 7, mai nou e un Toshiba la 30 milioane xcu win 7 si hard 750Gb...ia laptop cu touch screen, sau o tableta de la Microsoft ca acum au aparut tabletelea alea cu win 8 si au o husa cu tastatura incorporata, deci e tot ca un lapto p de e tableta happy

| Ely_O_Fatha_Nebuna_1998 a răspuns:

Asteapta leptopul ca daca vei primi leptopul crredema vei primi si telefonul dupa aia