| Garrix2004 a întrebat:

Ce cartelă din România are cel mai bun internet? Folosesc Orange de ani și nu aș vrea să o schimb,îmi funcționează în regulă internetul, doar că sunt unele case sau locuri unde parcă pereții blochează internetul și am 2/3G și abia mi se încarcă ceva. Mi-aș cumpăra o a doua cartelă special pentru internet. Accept și alte sugestii,știu că există routere portabile de cumpărat, nu vreau să-mi mai fac contract momentan pentru un router. Ce ar fi mai în regulă?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Depinde de cât de modernă și încărcată este rețeaua din zona în care stai. Eu tot Orange am - 4 G - stau la bloc și acasă am semnalul și viteza cam slabe (distanță mare până la releu, pereți groși, mulți utilizatori, etc.), în schimb la serviciu - acolo unde folosec internetul mobil - am și semnal și viteză foarte bune. Acasă folosesc internetul prin cablu și router, iar la serviciu datele mobile. În zona în care locuiesc Vodafone are și semnal și viteză foarte bune dar la serviciu abia se prinde. Despre Digi acasă extrem de prost - la serviciu nu se prinde, la fel și Telekom.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare retea este slaba, daca o folosesti in loc accidentat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orange sta de departe cel mai bine la semnal pentru mobile.

| ReddY25 a răspuns:

Mie îmi merge lejer în Orange

| Delllla a răspuns:

Joci în Fetițele Powerpuff din The Purge Anarchy…

| popapopica a răspuns:

Daca semnalul este ecranat de pereti sau alte lucruri, nici o cartele din nici o alta retea nu te ajuta. Doar internetul prin cablu poate fi solutia.
Un router portabil foloseste o cartela. Asa ca rezultatul va fi acelasi ca si la telefon.