| robert2double a întrebat:

Ce conditii trebuie sa indeplineasca coputerul meu pentru a putea pune windows 7 si sa meraga cum trebuie? big grin

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Ai nevoie de un procesor Dual Core („AMD Athlon II" e suficient), minim 2 GB RAM DDR 3 și o placă video de minim 256 MB. Pentru ca să meargă la performanță maximă recomand minim Intel Core 2 Duo / AMD Athlon II Triple Core; 4 GB RAM; placă video de 512 MB.

Nu e fix așa cum am zis eu, cerințele exacte sunt pe site-ul oficial, dar e bine și ce am zis eu.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CrihanaGabriel a răspuns:

Salut..pai nu cred ca trebuie sa ai cine stie ce conditii, eu am procesor 1.8, 1 Ram, si merge perfect windows 7, sper ca te-am ajutat.