| Mihai_Ciuhat_1995 a întrebat:

Ce credeti despre Alienware M11x? vreau sa ma joc si sa nu ma plang de grafica sau sa folosesc programe care necesita o putere mare de procesare. ce parere aveti sau alternative de laptop-uri asemanatoare. multumesc! (funda bineinteles pentru cine ma ajuta )

Răspuns Câştigător
| bineproportionat a răspuns:

Daca ai bani de asa ceva http://bit.ly/1bIDxzo te va tine o viata si iti va merge orice vrei tu pe el!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca tot vrei performanta ai investii bani cu cap intr-un desktop...

| Ionait a răspuns:

E un laptop ce are ecranul cat o tableta. Cum ti se pare?

Desi sunt un fan-boy Dell, nu recomand Alienware-uri. De banii aia iti faci o unitate mult mai buna sau iti cumperi un laptop mult mai puternic (sau aceeasi configuratie pe la jumatate de pret).

Daca tot vrei sa dai bani pe un laptop de gaming cauta site-ul celor de la OriginPC si alege-ti de acolo un model.

| Amadeus1202 a răspuns:

Daca doresti performanta exceptionala iti recomand un desktop. De altfel eu unul nu as recomanda niciodata laptopurile Alienware sau orice alt laptop de la o firma de "gaming". Nu spun ca nu sunt bune, dar de obicei pretul este umflat la extrem si cu aproape jumatate de pret iti poti face singur un calculator/laptop la fel de bun sau chiar si mai bun. Iti recomand sa mergi la un service pc si sa vorbesti acolo cu expertii si, daca ai posibilitatea financiara, sa iti faca ei un laptop/desktop custom cu cele mai bune piese pentru gaming. Eu unul prefer procesoare si placile video AMD, asta de inceput.