| agent003 a întrebat:

Ce credeti despre avast, am auzit ca este bun, oare merita incercat!

Răspuns Câştigător
| gaby_6279 a răspuns:

Eu am folosit avastu dar ori cu el ori fara el era la fel si nu am stat mult cu el nu are protectie mare nu apara calulatorul de virusi (doar de cativa dar si aia slabi ) deci alt antivirus ar fi Nod32 protectie mare si nu scade viteza la internet dar ar mai fii si bitdefenter ce versiune alegi 8, 9, 10 doar k si el are protectie mare dar este posibil sa scada viteza la internet. Daca vrei sa vezi pe pielea ta incearca.

22 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Totul merge incercat odata... si daca-ti place poti incerca chiar de doua ori happy Si eu am auzit ca e ok, totusi iti recomand sa incerci si Nod32. Eu asta folosesc si sunt foarte multumit de el.
Numai bine, Shin.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu il folosesc de vreun an jumate. Nu am avut probleme... Mi-a detectat virusi, site-uri cu paraziti, tot. In ultimul top pe care il vazusem era pe locul 7, parca... Si cel mai bun a fost cotat BitDefender. Doar ca avast-ul e free, BitDefender-ul costa... Tot din ciclul antivirusi ok si free este si avira... Acesta a iesit pe locul 6 in acelasi top.

| sti a răspuns:

Eu îți recomand Avira este mai bun decât avast, îl poți download-a de aici:http://www.idownload.ro/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=33&lid=1689

| adi a răspuns:

In primul rand cele open sorce sunt facute de mai multi oameni decat cele comerciale.
In al doilea rand oamenii din open source lucreaza din placere, nu pentru bani(si poate mai bine... cred eu)... Deci merita sa ai incredere in programele free... plus ca nu stai sa te chinui cu crackuri nesigure.

| fryekid a răspuns:

Cel mai bun este nici1.
Un windows curat si cu windows firewall + mozilla firefox si nu vei avea probleme happy

| TipulVerde a răspuns:

Nu folosesc antivirusi... n-am incredere in ei happy

| Onutzu a răspuns:

Eu il folosesc de 5-6 luni si mi se pare bun.

| Tzuna a răspuns:

Eu iti recomand Nod32 sau Bitdefender. Am avut si eu Avast antivirus mi-a mers cam o luna bine... dupaceea a inceput sa-mi zica ca toate fisierele. exe is virusate...si nu mi-a facut chestia asta odata ci de mai multe ori...incearca ce vrei... pc-u se poate formata din noutongue

| zuzukaeu a răspuns:

Inainte foloseam nod32 si luam virusi la greu. Acum am zis sa incerc avast si de cand il folosesc nu am luat nici un virus (asta de 4 luni) de gasit mii gaseste rapid si ma scoate automat afara de pe acele pagini cu virusi .pentru mine este super ok! si mai e si free!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un antivirus bun...merita incercatwinking si eu il folosesc de mult timp si nu am avut probleme pana acumwinking si il poti downloada si in limba romana si e si de-a moca...free...merita sa il incerci si te convingi tongue parerea mea este ca e un antivirus bun... o sa vezi si tu daca il incerci tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am folosit avast si am reinstalat windows-ul. Ce spuneti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avast e bun, dar nu-i genial. te scapa de multe probleme, se updateaza automat, scaneaza in timp real, are interfata simpla si e free. dar fiind free, nu prinde chiar tot. pentru o protectie buna pe langa avast foloseste malwarebytes editia gratuita si superantispyware, tot gratis. si din cand in cand scaneaza cu dr. web cure it. e super, nu consuma resurse si are o rata de detectie formidabila. nu-i antivirus, atentie! dar e bun ca o data la doua saptamani sa il spui sa scaneze. nu rateaza nimic. oricum, avast pentru un produs gratuit, e foarte bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai...eu am folosit toate suitele de securitate (cu licenta platita), si am ajuns la concluzia ca cel mai bun producator de produse de securitate ale PC-ului, este BitDefender! De ce? simplu, daca "nu il simti" inseamna ca e light (curata... dar ce e simplu), daca te avertizeaza prea mult inseamna ca e prost! Important este, dupa parerea mea, sa ai tu "satisfactia" ca PC-ul tau este protejat...probabil, ca acel produs este cel mai bun pentru fiecare!

ma rog...totul este o apa si un pamant!
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculatorul meu se blocheaza si nu stiu cum sa-l fac sa mearga la loc. Cum adica se blocheaza? Adica la unele jocuri in timp ce ma joc mi se blocheaza si nu functioneza nimic ( alt+f4; ctrl+alt+delete; esc ) decat restart sau tur of de la unitate. CE SA FAC? VA ROG RASPUNDETIMI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculatorul meu se blocheaza si nu stiu cum sal fac sa mearga la loc. Cum adica se blocheaza ? Adica la unele jocuri in timp ce ma joc mi se blocheaza si nu functioneza nimic ( alt+f4 ; ctrl+alt+delete ; esc ) decat restart sau tur of de la unitate. CE SA FAC ? VA ROG RASPUNDETIMI !

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculatorul meu se blocheaza si nu stiu cum sal fac sa mearga la loc. Cum adica se blocheaza ? Adica la unele jocuri in timp ce ma joc mi se blocheaza si nu functioneza nimic ( alt+f4 ; ctrl+alt+delete ; esc ) decat restart sau tur of de la unitate. CE SA FAC ? VA ROG RASPUNDETIMI !

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avira e mult, mult mai bun, crede-ma si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A auzit cineva de Norton...sau Kaspersky?happy
Ca sa ai antivirus trebuie sa platesti...sa ai licentahappy actualizari si toate cele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avast e cel mai bun antivirus, nod 32 e foaaaaaarte slab, iar avast mi-am detrectat cativa troienigeneric si un wrappers. exe, deci, soryy, dar e peste kaspersky

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da l-am bagat chiar ieri si ma avertizeaza la fie care site printrun sunet asa ca daca nu il iei pe asta sa nu il ia pe bitfender sau pe kaspersky. mie biddifender nu mia detectat nimic pai cand am bagat altul zicea ca am si vierme dela periculos ...incearca sa iei si avast...ma bucur ca ti-am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nod 32 e de ***, l-am avut si eu dar nu ma ajutat prea mult pentru ca nu ma avertizat de cam niciodata la unele pagini sau site-uri.Eu folosesc avast de mult timp si nu am avut probleme cu el intodeauna m-a avertizat cand era ceva grav si cand paginile sau site-urile erau virusate.Recomand avast happy