| whiteviper98 a întrebat:

Ce drac de cuvant mai si asta? ce inseamna pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza? Funda! xD

Răspuns Câştigător
| AstralConfessor a răspuns:

Cel mai lung cuvant al limbii romane si inseamna - o boala pulmonara cauzata de inhalarea de praf de siliciu foarte fin, care cauzează inflamaţie la nivelul plămânilor... Funda?

6 răspunsuri:
| Alexandrumar1 a răspuns:

E ceva legat de medicina.(poate)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ete : Metoda de stabilire a compozitiei armonice a semnalelor vorbirii prin analiza impulsurilor obtinute cu electroglotografu

| TudorGabriel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba v-am mai zis raspunsul castigator este asta inseamna o boala la rinichi happy brb

| razor10 a răspuns:

e cv legat de stiinta de tocilari...nu cred ca exista asa ceva.o fi inventat ca sa fie amuzant (de la ROBOTZI il stii, nu?)

| Bogdanux a răspuns (pentru razor10):

Cuvantul asta e o forma a silicozei, explicatia a dat-o AstralConfessor.Deci, exista. Apropo, stii ce inseamna cuvantul tocilar macar?

| TudorGabriel99 a răspuns:

Ba pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza inseamna o boala la rinichi asta e raspunsul castigator ce e asa de greu happy