| Trinity a întrebat:

Ce este acest card si la ce ajuta el?
http://www.okazii.ro/catalog/43875642/kingmax-microsd-ad aptor.html

Răspuns Câştigător
| private09love a răspuns:

Buna!

Este un card de memorie pentru aparat foto si telefon mobil. Cu acests card poti avea o memorie mai mare, de exemplu poti sa pui mai multa muzica pe un telefon mobil sau sa faci mai multe poze pe un aparat foto.

Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| robygabitzu1997 a răspuns:

E un card micro SD de memorie si il bagi pe telefon ca sa ai mai multa memorie, si ala mai mare e ca un fel de stick. In stick bagi cardul, si apoi stick-u il badi in DVD (parca mergea si la PC thinking, nu mai stiu) ca sa poti asculta muzica, vedea imaginile si videoclipurile pe care le ai pe card.
Sper ca ti-am fost de folos1
Dai si o funda? big grin