| PerryP a întrebat:

Ce facem la informatica la mate-info...ce vom studia si daca stiti am in orar TIC parca tehnologia informatici nu stiu cum... Vreau cat mai multe raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

TIC=tehnologia informatiei si comunicarii. La profil mate info o sa faci programare in Pascal sau C++, depinde de liceu. Eu am facut Pascal, dar parca mai repede vroiam C++, oricum le poti invata si singur pe amandoua daca vrei. In rest o sa inveti notiuni elementare de office (fleacuri dupa parerea mea).