| SuperCoolDude a întrebat:

Ce firma ofera cel mai bun Internet (cablu sau fibra) din Romania?

Eu am fost la Digi si nu le reprosez nimic.
Cica totusi Orange ar fi cei mai tari pentru ca au cumparat Telekom si multe postari pe internet spun ca ar fi peste Digi.

Voi ce credeti? Cine are net mai bun: Digi sau Orange?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Or fi cumparat Orange Telekom, dar acesta din urma e un rahat: instabilitate, viteza slaba, asistenta proasta.
Toti cei pe care ii cunosc si aveau net la ei, s-au mutat pe Digi.
Toti. (ultimul vecin la inceputul primaverii, ceilalti inca de mai demult).

Digi in schimb, nu am ce sa le reprosez, avem contract cu ei din 2015 si merge struna.

Viteza e mai mare la Digi oricum, insa si stabilitatea si acoperirea.

10 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Eu sunt la Digi de muuulti ani și sunt mulțumit.Revino la ei sau daca nu încearcă o perioada la Orange.Ca o probă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se bate nimeni cu Digi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Rămâi cu Digi.

| doctorandus a răspuns:

Sincer: e in functie de oras/cartier. Daca Digi merge bine nu inseamna ca Orange merge bine, sau invers.

| Frank51 a răspuns:

Mi-a luat 3 secunde să aflu că digi are cel mai rapid internet, adică 167.64 Mb/s în medie.

| ReddY25 a răspuns:

Oranj

Răspuns utilizator avertizat
| cfrtobias a răspuns:

Digi

| literallythesamebruh a răspuns:

Sincer, aș alege Digi în această comparație. Folosesc serviciile Digi și nu sunt dezamăgit.

| king5151 a răspuns:

Orange - internet slab, daca ai o problema vin in 3-5 zile minim.
Digi - Cel mai bun si rapid internet, daca ai o problema vin urmatoarea zi (chiar si in weekend).
Asta e diferenta.