| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna adresa IP?
Cum imi fac un IP stabil? [RDS]

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

1)Tu te identifici in societate prin numele tau.
Calculatoarele se identifica in societatea lor(retea, internet) prin adresa IP:D

Iti recomand sa utilizezi mereu enciclopedia Wikipedia:). Acolo gasesti cele mai multe informatii utile.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Adres%C4%83_IP

Nu vad vreun avantaj in a avea un ip static. E mai bine cum ai acum:)

9 răspunsuri:
| 334499 a răspuns:

O Adresa IP este un protocol care asigură un serviciu de transmitere a datelor, fără conexiune permanentă Poti face o cerere providerului tau de internet pentru a-ti transforma ip-ul dintr-unul dinamic intr-unul staticwinking

| mihaa a răspuns:

Pentru ce? stii ca avand ip static, altii care au programe bune, pot intra in compul tau, fara permisiunea ta? pot sparge si parola de la mess?

| LucAndrei a răspuns:

Si ca sa iti faci IPS(IP STABIL) trebuie sa te duci la reprezentanta si sa le spui ca vrei.

| mariusciocan a răspuns:

Compania rds nu ofera ip static decat celor care au un abonament business. (am lucrat la ei tongue ), tu ai ip-ul pus pe automat, de fiecare data cand te conectezi la internet cu iconita rds ti se aloca un alt ip. Nu ai nevoie de ip static.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine joaca cs intrati aici 93. 116. 76. 68:27016

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna adresa ip plzzzzzzzzzz ma gasesti emyfenomenal idul meu plzzzzzz

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-ti faci

| oxy_8219 a răspuns:

Ma poate lamuri cineva cum aloca RDS-ul Ip-urile? spre exemplu eu am 79.112 ip-uri de genul asta se gasesc doar in orasul meu? sau RDS-ul le aloca aleator si aceeasi extensie mai apare si in alta localitate? sau se pastreaza doar 79 si partea cu 112 devine 115 sau 117 in alta locatie?