| Acasel a întrebat:

Ce Inseamna Android-ul unui Telefon? La ce se refera? cand cineva spune Mi-a murit android-ul.Ce Este Acest Android?

Răspuns Câştigător
| raullik007 a răspuns:

Androidul unui telefon este sistemul telefonului de operare ...De exemplu cum la Computer/laptop sistemul de operare este WINDOWS (7, Vista, XP, 98 etc...)
Si cand spune mi-a murit Androidul se refera ca s-a intamplat ceva cu softul si ca a stricat telefonul... Sper ca te-am ajutat!
Funda?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Androidul este un sistem de operare bazat pe un nucleu Linux.

| dragos9234 a răspuns:

Androidul unui telefon este ca windowsul unui calculator.