| Oyasumi a întrebat:

Ce inseamna cameramde luat vederi varifocala? este mobila sau ce inseamna? dar TVL?(tot la camere de supraveghere)

Răspuns Câştigător
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
,,Cu un obiectiv varifocal, aveți mai multă libertate. Acum, pentru lentilele varifocale vor exista două ajustări. Unul va mări obiectivului și în afară și o va focaliza. Distanța focală și orientării trebuie setat manual la lentil camerei video. Dacă aveți camera video cu un obiectiv de 12mm la 2.8, puteți ajusta la lungimea focală și orice număr între 2, 8 și 12. Asta înseamnă că nu aveți nevoie pentru a avea o măsurare precisă a obiectivului necesară, ci pur și simplu o idee generală. Odată ce camera este instalat și îți dai seama că vrei un obiectiv 7mm, tot ce trebuie să faci este să-l adapteze 7mm. Aceasta este aceeași pentru orice lungime cuprinsă între 2, 8 și 12 mm. Deci, dacă aveți nevoie de 8 camere, una cu un 7mm, unul cu un 10mm, unul cu un 3mm, etc, pentru a primi doar 8 camere varifocale și reglați-le la lungimea focală dreapta în timpul instalării. Un alt plus este abilitatea de a regla lentila pentru diferite aplicații. De exemplu, imaginați un proprietar de magazin cumpără ucamera video cu un obiectiv de 12mm la 2.8. Când el se instalează inițial el stabilește la 2.8mm care se dă-i un unghi larg de zona de registru. Apoi, el are o problemă cu furt. Apoi, el reglează camera video tot drumul la 12mm pentru a mări registru.Aceeași cameră, în același loc a fost folosit pentru scopuri diferite, în momente diferite''.
Peace!

1 răspuns:
| respect22 a răspuns:

Daca te intereseaza o camera varifocala o poti cumpara si cu reducere de pe : http://shoprunner.ro/Camere-Auto/camera-G30