| Theseus a întrebat:

Ce inseamna "ciupitul" de pe facebook?
Sau atunci cand cineva te "ciupeste" pe facebook?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciupitul nu inseamna ca cineva ii e rusine sa se dea la tine. Exclus asta.Ciupitul inseamna ca vrea sa te faca atent, cum e atingerea cu un deget daca ma intelegi.Prin asta persoana te face atent ca este si el acolo.E cunoscut de al tau.E total aiurea sa te ciupeasca persoane necunoscute. Gen buzz cum spune si userul de mai sus.

2 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Inseamna ca vrea sa te bage in seama dar ii este rusine sa faca primul pas.Cel putin asta ar trebui sa insemne.

| FrozEenSoul a răspuns:

Ciupitul, este un mod de a atrage atentia cuiva. Gen un buzz pe YM