| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna DOT, a ști să lucrezi pe calculator in DOT, va rog sa ma ajutati, am mare nevoie pentru job sa stiu ce se face in acest program

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba si tu: ce inseamna aceea prescurtare in ROMANESTE?!
O prescurtare (mai ales daca este din alta limba) poate insemna multe lucruri.
Cu cativa ani in urma, in SUA a fost un proces de rasunet pe aceasta tema, in care reclamantul a castigat, me motvul ca multe se pot prescurta identic, iar in lipsa explicatiei se pune cititorul in dezavantaj (fata de "cunoscatorii" din firma).

| Wr3nch a răspuns:

Esti sigur ca e dot si nu DOS?

| AnonimMM678 a răspuns (pentru Wr3nch):

Era DTS, scuze.

| AnonimMM678 a răspuns:

Era DTS scuze...nu stiu cum am scris asa.

| suntserios a răspuns (pentru AnonimMM678):

E un soft de management de storage din ce știu eu.
Dts mai e și o tehnologie de prelucrare a sunetului